Nowy autobus na linii 642 i 643

Informujemy, że od dnia 16.06.2010 na naszej linii 642 i 643 kursuje nowy autobus. Poniżej informacja jaka ukazała się w miesięczniku Głos Puszczykowa.

Eko – Rondo, lokalny przewoźnik od lat obsługujący komunikację publiczną w Puszczykowie wzbogacił się o nowy autobus. Niskopodłogowy miejski MAN, taki sam jaki na wyposażeniu ma m.in. poznańskie MPK, od kilku dni wozi puszczykowian.
Kupno nowoczesnego autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych rozważaliśmy od jakiegoś czasu – mówi Zenon Guźniczak, właściciel Eko - Rondo – Nasi pasażerowie pamiętają na pewno niebieskiego MAZa, którego testowaliśmy w ubiegłym roku. Zdecydowaliśmy się jednak na kupno autobusu znanego w całej Europie.

Dziewięciometrowy MAN dzięki niskiej podłodze jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, ludzi starszych i matek z dziećmi. Ma 30 miejsc siedzących i specjalną platformę do ustawienia np. wózków dziecięcych. Autobus wyposażony jest też w czytelny wyświetlacz numeru i trasy, dzięki czemu nawet osoby słabiej widzące bez problemu przeczytają czy na przystanek podjeżdża „ich” autobus.

(dur)

Źródło Głos Puszczykowa